Noblesní nábytek

Baroko | Rokoko | Klasicismus | Romantismus | Biedermeier

Původním ušlechtilým nábytkem z časů elegance a vytříbeného vkusu, z časů zámeckých kratochvílí, můžete vybavit SVÉ "piano nobile". Jedná se o originální kusy většinou z období 2. poloviny 18. století, celého 19. století, až počátku století 20. Oblíbeným stylem je například Ludvík XVI. (konec 18. století, třebaže se dodával v průběhu celého 19. století). Nábytek byl vyráběn ručně s poctivým řemeslným zpracováním a z kvalitních materiálů.

I současný moderní interiér skvostně doplní solitér v podobě například křesílka nebo židle s ladnými křivkami či řezbou starých mistrů a třeba i vůní voskovaného dřeva...

židle - křesla - sofa - stolečky - konferenční stolky

Nabízené předměty jsou zrenovované, nebo vyspravené, či pouze vyčištěné a nakonzervované - v závislosti na původním stavu a konkrétních dispozicích daného kusu. 

Komplet sofa s křeslem. Původní, starožitný nábytek. Stáří neurčeno (odhadem přelom 19. a 20. století) - pomineme-li dnešní aktivitu ve výrobě replik, vyráběl se tento nábytek v období od konce 18. století až do první poloviny 20. století.

Povrch dřevěných zdobných částí ručně domalován citlivou technikou. Doplněna nová barva (na vodní bázi) se zachováním původní patiny. Kompletně zataženo lakem (vodní báze) v pololesku. Čalounění původní, zachovalé, v dobrém stavu až na drobné výjimky. Velmi důkladně ručně čištěno. Ručně došity nové zdobné borty.

Vyspravené a doplněné popruhy. Docpáno koňskými žíněmi. Nové přírodní textilie na spodní krytí a záda přibity původním postupem - kované hřebíčky, žádné nastřelené spony. Čalounické pohledové hřebíčky ponechány původní, lehce očištěny, nakonzervovány.

Pevná konstrukce.

K okamžitému užívání. Ideální jako dekorace pro občasné sezení. Vzhledem k původnímu potahu a náchylnosti povrchů doporučujeme užívat střídmě a citlivě.

Vzhled: Krásný stav s patinou, se známkami  užívání a původnosti. Na vyžádání více fotografií.

Cena na dotaz.